English | 中文 | Español | Türkçe | Deutsch | Italiano
The Steel Index Hakkında

Gerçek alım-satımlara dayanan bağımsız çelik, hurda ve demir cevheri fiyatları

The Steel Index, tüm dünyada temel çelikhurda ve demir cevheri ürünlerinin gerçek alım-satımlara dayanan bağımsız ve lider haftalık bilgi kaynağıdır.

Tarafsız ve bağımsız bir kuruluş olan The Steel Index, özellikleri açıkça belirtilmiş ürünler için çelik, hurda ve demir cevheri fiyat verilerini, web tabanlı güvenli bir teknoloji kullanarak toplayıp, ardından çelik ve hurda Referans Fiyatlar'ını hesaplamakta ve haftalık olarak yayınlamaktadır.  

 

TSI fiyatları nasıl toplanmaktadır?


Çelik fiyat verileri, fiyat verilerinin gizlililik içinde girildiği güvenli web tabanlı teknoloji kullanılarak çelik, hurda ve demir cevheri tedarik ağındaki şirketlerden (Veri Sağlayıcılar) toplanır. Geleneksel telefonla araştırmaya göre önemli avantajlara sahip bu yöntem, hızlı ve güvenli olmasının yanında tüm dünyadaki Veri Sağlayıcılar'a verilerini güven içinde sağlamalarına imkan tanır.

Ardından özenli, şeffaf ve doğrulanabilir prosedürler kullanılarak bu verilerden haftalık bazda Referans Fiyatlar hesaplanır.

TSI fiyatları nasıl kullanılır?
  

The Steel Index'in sağlam ve doğrulanabilir metodolojisi, çelik, hurda ve demir cevheri fiyat risk yönetimi araçlarının ortaya çıkmasına zemin hazırlar. The Steel Index'in referans fiyatları, vadeli satış sözleşmeleri ve diğer finansal piyasa ürünleri için gerekli anlaşma fiyatlarını sağlayabilir. Bu özelliği, çelik fiyatlarındaki değişkenliğin üstesinden gelmeleri için çelik alıcıları ve satıcılarına yardımcı olan bir dizi çelik fiyat risk yönetim aracının geliştirilmesine katkıda bulunur.

The Steel Index 25 Nisan 2006 yılında resmi olarak kuruldu. 1 Temmuz 2011 tarihinde McGraw Hill Companies Inc'nin bir bölümü olan Platts tarafından satın alındı.  

Platts ve McGraw Hill hakkında daha fazla bilgi için, lütfen web sayfalarını ziyaret ediniz: www.platts.comThe Steel Index Platts'ın gazetecilik ve diğer fiyatlandırma faaliyetlerini faaliyetlerinden tamamen ayrı olarak çalışmaktadır. 

©The Steel Index 2017. The Steel Index is a trademark of S&P Global Commodities UK Limited.

Platts, 2011’in Temmuz ayında, The Steel Business Briefing (SBB) ve The Steel Index (TSI) birimleriyle birlikte global çelik piyasasının lider bilgi kaynağı olan Steel Business Briefing Group’u satın almıştır. SBB Group’un satın alımı sayesinde Platts, müşterilerine ve piyasalara, daha büyük ve son derece deneyimli bir yazı işleri ekibi, sayısı ciddi şekilde artan fiyat değerlendirmeleri ve çok daha kapsamlı ürün ve konferans yelpazesi sunabilmektedir. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz