English | 中文 | Español | Türkçe | Deutsch | Italiano
Prosedür & Metodoloji


TSI'nin çelik, hurda ve demir cevheri metodolojileri fiyat raporlarının temelini oluşturmaktadır. TSI dünya genelinde gerçek alım-satımlara dayanan çelik, hurda ve demir cevheri ürünleri için alım-satım verilerini derlemektedir.


550'nin üzerinde şirket ('Veri Sağlayıcı') fiyat bilgilerini gönderir ve bunun karşılığında ilgili endekste verilen kendi verilerini görürler.  Bu, hızlı, güvenli, doğrulanabilir olması ve dünya çapında Veri Sağlayıcıların verileri kolaylıkla girmeleri ile geleneksel 'telefonla sorgulama' yaklaşımına göre önemli avantajlar sunuyor. Aşağıdaki belgelerden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Lütfen incelemek istediğiniz metodolojiyi seçiniz:

TSI Çelik Metodolojisi

» Daha fazlası
TSI Demir Cevheri Metodolojisi

» Daha fazlası
TSI Hurda Metodolojisi

» Daha fazlası
©The Steel Index 2017. The Steel Index is a trademark of S&P Global Commodities UK Limited.

Platts, 2011’in Temmuz ayında, The Steel Business Briefing (SBB) ve The Steel Index (TSI) birimleriyle birlikte global çelik piyasasının lider bilgi kaynağı olan Steel Business Briefing Group’u satın almıştır. SBB Group’un satın alımı sayesinde Platts, müşterilerine ve piyasalara, daha büyük ve son derece deneyimli bir yazı işleri ekibi, sayısı ciddi şekilde artan fiyat değerlendirmeleri ve çok daha kapsamlı ürün ve konferans yelpazesi sunabilmektedir. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz