English | 中文 | Español | Türkçe | Deutsch | Italiano
TSI çelik servisi: ücretsiz denemeye bugün başvurun
steel reference prices

The Steel Index, Avrupa sıcak sacı için 4 referans fiyatını günlük olarak; ABD, Kuzey & Güney Avrupa, Türkiye ve Asya’da çelik mamulleri için 20 referans fiyatını haftalık olarak yayınlamaktadır.

2006 yılından bu yana, TSI spot pazar alım-satımlarına dayanan güçlü metodolojisini kullanarak derlediği fiyat bilgileri ile, çelik endüstrisine servis sağlamaktadır. Her gün artan abonelerimize siz de katılın ve çelik servisimizin faydalarını kendiniz görün!

Ücretsiz denemenin kapsamı:

  • Kuzey ve Güney Avrupa sıcak sacı için günlük yayınlanan 4 çelik fiyatı ve ABD, Kuzey & Güney Avrupa, Türkiye ve Asya’da çelik mamulleri için haftalık 20 çelik fiyatı (tam liste aşağıda)
  • Fiyat tarihlerini, teslimat sürelerini ve geleceğe dair verileri gösteren grafiklerin yanı sıra, son çelik fiyatlarına içeren günlük ve haftalık email raporları
  • ABD, Avrupa, Türkiye, Hindistan ve Asya’da bir önceki ay boyunca gözlenen arz-talep dinamiklerini ve fiyatlandırmakları inceleyen ve bir sonraki ay için tahminlerin yer aldığı TSI Monthly Steel Review
  • TSI'nın online Fiyat Analizcisi ne erişim: Seçtiğiniz zaman aralıklarında aynı grafik üzerinde 4 fiyat serisini karşılaştırabilir ve döviz ve hacim birimlerini değiştirebilirsiniz

Weekly steel document

TSI: tercih edilen endeks

Fiziksel pazarlar
Çelik fiyatları genelde dalgalı ve tahmin edilemezdir, planlamayı giderek zorlaştırıve marj yönetimini bir baş ağrısı haline getirebilir. Her geçen gün endeks bazlı fiyatlandırmanın günün pazar şartlarına daha iyi uyan sürdürülebilir bir mekanizma sunduğunun farkına varan endüstri katılımcılarının sayısı artıyor. Endeksle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen Tim Hard'a ulaşın hard@thesteelindex.com.

Finansal pazarlar
TSI sadece Avrupa menşeli yassı çelik swap sözleşmeleri için referans fiyatlar sağlıyor. LCH.Clearnet TSI'nin Kuzey ve Güney Avrupa Sıcak Sac fiyatlarına karşı belirlenen iki Avrupa Over-the-Counter (OTC) çelik swap sözleşmeleri için servis sağlıyor. Basın açıklamasını görmek için buraya tıklayın.

ABD (Yerel)

Sıcak Sac (HRC) - ABD, yerel [+]
Soğuk Sac (CRC) - ABD, yerel [+]
Sıcak Daldırma Galvanizli (HDG) - ABD, yerel [+]
Levha - ABD, yerel [+]

Başa dön


Kuzey Avrupa (Yerel)

Sıcak Sac (HRC) - Kuzey Avrupa, yerel [+]
Soğuk Sac (CRC) - Kuzey Avrupa, yerel [+]
Sıcak Daldırma Galvanizli (HDG) Sac - K.Avrupa, yerel [+]
Levha - Kuzey Avrupa, yerel [+]
İnşaat demiri - Kuzey Avrupa, yerel [+]
Paslanmaz Soğuk Sac (CRC) - Kuzey Avrupa, yerel [+]

Başa dön


Güney Avrupa (Yerel)

Sıcak sac (HRC) - Güney Avrupa, yerel [+]
Soğuk Sac (CRC) - Güney Avrupa, yerel [+]
Sıcak Daldırma Galvanizli (HDG) Sac - Güney Avrupa, yerel [+]
Levha - Güney Avrupa, yerel [+]
İnşaat demiri - Güney Avrupa, yerel [+]

Başa dön


Türkiye (Yerel)

Sıcak Sac (HRC) - Türkiye, yerel [+]
Soğuk Sac (CRC) - Türkiye, yerel [+]
Sıcak Daldırma Galvanizli (HDG) Sac - Türkiye, yerel [+]

Başa dön


Hindistan (Yerel)

Sıcak Sac (HRC) – Batı Hindistan, yerel [+]

Başa dön


Asean (İthalatlar)

Sıcak Sac (HRC) – Asean İthalatları [+]
Soğuk Sac – Asean İthalatları [+]
Levha - Asean ithalatları [+]

Başa dön


Çin (İhracatlar)

Sıcak Sac (HRC) - Çin'in Doğu Asya'ya ihracatları [+]
Soğuk Sac (CRC) - Çin'in Doğu Asya'ya ihracatları [+]
Levha - Çin'in Doğu Asya'ya ihracatları [+]

Başa dön


Yukarıda listelenen çelik ürünlerinden bir kısmının alım ya da satımını yapıyorsanız, bir çok avantaj sunan Veri Sağlayıcı olarak bize yardımcı olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

©The Steel Index 2017. The Steel Index is a trademark of S&P Global Commodities UK Limited.

Platts, 2011’in Temmuz ayında, The Steel Business Briefing (SBB) ve The Steel Index (TSI) birimleriyle birlikte global çelik piyasasının lider bilgi kaynağı olan Steel Business Briefing Group’u satın almıştır. SBB Group’un satın alımı sayesinde Platts, müşterilerine ve piyasalara, daha büyük ve son derece deneyimli bir yazı işleri ekibi, sayısı ciddi şekilde artan fiyat değerlendirmeleri ve çok daha kapsamlı ürün ve konferans yelpazesi sunabilmektedir. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz